دوره های آموزشی

دوره های آموزش هنرهای رزمی و دفاع شخصی

زمانی که من خودم به عنوان هنرجو وارد دنیای هنرهای رزمی شدم، نه از اینترنت خبری بود نه نشریات رزمی و نه هیچ راه ارتباطی دیگر با دنیای خارج. اطلاعات ما از دنیای رزمی محدود بود به چند سبک موجود در ایران، هرآنچه مربی می گفت و تمام. هیچ راهی آن هم برای یک نوجوان نبود که بفهمد در دنیا در این حوزه چه خبر است و اگر سئوالی داشت پاسخی برایش پیدا کند.

خاطرم هست به بدبختی یک مجله “بلک بلت” – که از مشهورترین نشریات تخصصی هنرهای رزمی در دنیا بود – تهیه کرده بودم که برای من حکم گنج قارون را پیدا کرده بود! چرا؟ چون در قسمت آگهی های تبلیغاتی آن پر از آدرس مراکز مختلف رزمی بود و این یعنی راهی برای ارتباط با دنیای بیرون. با انگلیسی دست و پا شکسته برای تک تکشان نامه می فرستادم (آن موقع ای میل و پیام رسانی در کار نبود) و منتظر که شاید طرف مقابل جدی بگیرد و پاسخی بدهد. پروسه این رفت و برگشت نامه خودش دو – سه ماهی طول می کشید. تازه اگر خوش شانس بودم و طرف مقابل اصلا پاسخی می داد! خلاصه گاهی سر درآوردن از یک موضوع کوچک خودش یک پروسه چند ماهه می شد که البته خُب با همه ی سختی، لذت خودش را هم داشت.

آن دوران گذشت، اینترنت وارد ایران شد، ارتباطات متحول شد، در خود ایران نشریات رزمی پا گرفتند و اوضاع خیلی تغییر کرد.

خیلی دوست داشتم و دارم مسیری که طی کردم و همچنان طی می کنم(شما هرچی جلوتر می ری تازه می فهمی که هنوز چقدر چیز هست که نمی دونی) و چیزهایی که یاد گرفتم و یاد می گیرم، بتواند امروز کمکی باشد برای علاقه مندان دیگر، که حداقل مجبور نباشند مسیر طی شده را دوباره طی کنند.

این موضوع انگیزه طراحی یک سری دوره و کارگاه های آموزشی شد. دوره های آموزشی که بیشتر مخاطب آن عموم مردم  هستند و متمرکز روی نیازهایی امروزی علاقه مندانی است که کلاس های مرسوم رزمی و دفاع شخصی پاسخگوی آن نیازها نیست. مثل مجموعه کارگاه های نینجای کوچک من! ویژه امنیت کودکان، دوره دفاع شخصی برای نسل z ویژه نوجوانان و دوره بقا در شهر ویژه بزرگسالان.

همچنین مجموعه کارگاه های آموزشی علم دفاع از خود که بیشتر مخاطب اش خود رزمی کاران هستند و تمرکز آن هم روی خلاء های آموزشی است که در این حوزه داریم.

دوره ها و کارگاه های آموزش دفاع شخصی/هنرهای رزمی

درحال حاضر تا جایی که فرصت باشد این آموزش ها اولویت کاری ام خواهد بود، برخی از دوره های آموزشی ارائه شده بصورت خصوصی، برخی بصورت آنلاین و برخی را هم در قالب کارگاه های آموزشی در خدمتتان هستم.

 

اطلاعات کلی درباره دوره ها:

* آموزش برای من مفهومی بیشتر از یک شغل و کسب درآمد دارد و واقعا اگر امکانش بود و اگر زمانی امکانش فراهم شود، قطعا شرایطی را فراهم خواهم کرد که علاقمندان با کمترین هزینه و حتی رایگان بتوانند در دوره ها شرکت کنند. اما در حال حاضر متاسفانه چنین شرایطی فراهم نیست. بنابراین کاری که فعلا از دستم برمی آید این است که سعی خواهم کرد در این دوره های آموزشی تمام توانم را بکار بگیرم تا آموزش با عالی ترین حد کیفیت ارائه شود. شما در هیچ کدام از این دوره ها مبلغی را نمی پردازید مگر اینکه از کیفیت آموزش پس از پایان کلاس رضایت داشته باشید. اگر رضایت شما برآورده نشد یک ریال هم از شما دریافت نمی کنم.

* این دوره ها هیچ ارتباطی با فدراسیون های رزمی داخل کشور ندارند.

* تمام تلاشم این بوده که این آموزش ها کاملا به روز و با بالاترین کیفیت طراحی و ارائه شوند.

*  در مورد دوره های خصوصی امکان برگزاری کلاسها در همه ایام هفته(حتی ایام تعطیل) و در همه ساعات وجود دارد، به شرط آنکه لطف کنید و حداقل ۱۰ روز قبل از زمان مورد نظرتان تماس بگیرید و روز و ساعت مورد نظر را رزرو کنید.

* هزینه مربوطه – به جز مواردی که در توضیح دوره ذکر شده است – برای هر جلسه خصوصی در محل شما ۶۵۰ هزار تومان و هر جلسه آموزش آنلاین ۳۰۰ هزار تومان خواهد بود که پس از پایان کلاس و فقط در صورت رضایت شما از آموزش دریافت خواهد شد. مدت هر جلسه هم بطور میانگین حداقل ۱ ساعت و ۱۵ دقیقه خواهد بود.

 

دوره های آموزش دفاع شخصی

ما در قرن بیست و یکم زندگی می کنیم. دنیا پیشرفت کرده است، سطح سواد و فرهنگ مردم بالا رفته، بسیاری از بیماریهای کشنده دیگر به راحتی درمان می شوند و از این حرفها. اما یک نگاه به صفحه حوادث روزنامه ها کافی است تا بفهمیم متاسفانه هنوز هم انواع خشونت، سرقت و قتل حجم زیادی از جرایم را در سرتاسر دنیا به خود اختصاص می دهند. متاسفانه حتی برخی از این جرایم نسبت به دهه های قبل افزایش هم داشته اند.

در این شرایط طبیعی است که بسیاری از مردم به دنبال راهی جهت ایمن تر کردن زندگی خود باشند. البته کنترل بسیاری از اینگونه حوادث از توان ما خارج است، اما آشنایی با اصول ایمنی و تکنیک های دفاع شخصی، درکنار حفظ هوشیاری و آمادگی ذهنی می تواند در بسیاری از مواقع شما را از قربانی شدن در یک حادثه یا حتی یک فاجعه نجات دهد.

دفاع شخصی در حقیقت مجموعه مهارت هایی فیزیکی و غیر فیزیکی است که به ما کمک می کنند با حفظ آمادگی خود، کمتر در معرض خطر قرار گرفته و در صورت بروز خطر بتوانیم با کنترل و مدیریت آن، شانس خود را برای رهایی از وضعیت پیش آمده افزایش دهیم.

امروزه تعریف و دایره دفاع شخصی نسبت به قبل گسترده تر شده  و بخش مهارت های غیر فیزیکی اهمیت دوچندان پیدا کرده است. نوع تکنیک های مورد استفاده در دفاع شخصی نیز دگرگون شده است. هر تکنیکی – ولو تکنیکی زیبا و هیجان انگیز – لزوما برای دفاع شخصی مناسب نیست، ضمن آنکه باید به اصول قانونی و حقوقی و به قولی به تبعات نتیجه اجرای تکنیک ها هم توجه کرد.

همچنین هنرجو باید به شکلی تمرین کرده و آموزش ببینید، و از لحاظ روانی به شکلی پرورش یابد که توانایی استفاده از آموخته هایش را در شرایط پر استرس واقعی داشته باشد. نه اینکه در محیط امن کلاس بتواند در مقابل حریف تمرینی از تکنیک هایش استفاده کند اما همین که در شرایط واقعی قرار گرفت کاملا فریز شده و دست و پایش را گم کند. سیستم آموزش دفاع شخصی که ما روی آن کار می کنیم نه بر اساس تخیل و تکنیکهای عملا ناکارآمد و نمایشی، که مبتنی بر دفاع شخصی برمبنای حقیقت طراحی شده اند.

این آموزشها به صورت کارگاه های آموزشی و دوره های عمدتا کوتاه مدت متنوعی مثل دوره های ویژه نوجوانان، کارگاههای آموزشی برای مجتمع های مسکونی، خانواده ها، شرکت های کوچک و… طراحی و ارائه شده اند تا هرکس به نسبت نیاز یا زمانی که در اختیار دارد از حق انتخاب بیشتری برخوردار باشد.

در ادامه دوره هایی که در حال حاضر ارائه می شوند خدمتتان معرفی شده. در فایل صوتی توضیحات مختصری درباره دوره و در ادامه توضیحات تکمیلی خدمتتان ارائه شده است.

جهت مشاوره، رزرو و یا کسب اطلاعات بیشتر لطفا با من تماس بگیرید.

دوره بقا در شهر

توضیح مختصر درباره دوره بقا در شهر در فایل صوتی بالا و توضیحات تکمیلی در این صفحه.

دفاع شخصی نوجوانان

توضیح مختصر درباره دوره دفاغ شخصی نوجوانان در فایل صوتی بالا و توضیحات تکمیلی در این صفحه.

دفاع شخصی کودکان

توضیح مختصر درباره کارگاه های دفاع شخصی کودکان در فایل صوتی بالا و توضیحات تکمیلی در این صفحه.

کارگاه های آموزشی

آموزش هنرهای رزمی در دنیا مدتهاست که دیگر از شکل سنتی اش خارج شده و به عنوان یک علم و تخصص مطرح شده است. برعکس عموم کلاس های رزمی در کشور ما که هنوز به شکل ۳۰ سال پیش و با تمرکز بر صرفا تمرینات فیزیکی برگزار می شوند، امروزه رزمی کاران بی نیاز از مجهز شدن به دانش و علم روز دنیا نیستند. کارگاه های آموزشی که در اینجا ارائه شده اند با هدف ارتقاء سطح دانش رزمی کاران عزیز طراحی شده اند. مربیان، مسئولان سبک ها و… که مایلند میزبان این کارگاه ها در باشگاه خود باشند می توانند جهت هماهنگی با من تماس بگیریند. امکان برگزاری این کارگاه های آموزشی در کلیه شهرها و شهرستانهای کشور نیز با هماهنگی قبلی میسر است.

 

کارگاه های آموزش دفاع شخصی