بدون شرح!

مبارزه ای که قرار بود بین چهار فایتر MMA و چهار رزمی کار «تای چی» در چین برگزار بشه، قبل از برگزاری توسط پلیس شانگهای متوقف شد. اون طور که گفته شده ماجرا به چند هفته قبل برمی گرده که جناب Xu Xiaodong مبارز و پروموتر MMA با یکی از استادان تای چی بنام Wei Lei درگیری پیدا می کنه و درنهایت قرار به برگزاری این مسابقه که به نوعی تقابل هنرهای رزمی سنتی و مدرن بوده می شه! ظاهرا برای این مبارزه تبلیغ زیادی هم در فضای مجازی شده بوده وقرار بوده طرفداران، این مسابقات رو آنلاین تماشا کنند. در این بین بحث های زیادی هم بین طرفداران MMA و هنرهای رزمی سنتی درمی گیره و حتی گفته می شه یکی از سرمایه داران با نفوذ چینی ۱۰ میلیون یوآن بروی پیروزی هنرهای رزمی سنتی شرط بندی کرده بوده.

درنهایت اما این مبارزه قبل از برگزاری متوقف می شه، انجمن هنرهای رزمی چینی بیانیه ای می ده و این مسابقه رو غیرقانونی و بی احترامی به مفهوم واقعی هنرهای رزمی توصیف می کنه و ظاهرا این جناب فایتر هم بازداشت می شه.

یادش به خیر یکی از مجلات رزمی مون مطلبی درباره بروس لی چاپ کرده بود و بعد گروهی به نام «ببرهای سیاه» اعلام موجودیت کرده بودن و قرار بود بریزن دفتر مجله رو روی سرمون خراب کنن! خلاصه مثل اینکه ما تنها نیستیم و از این دست رزمی کاران سطحی که درکشون از هنرهای رزمی چیزی در حد «بیا دعوا کنیم ببینیم کی از کی قویتره» بیشتر نیست، یا برخی به ظاهر طرفداران هنرهای رزمی سنتی که متوجه تفاوت دنیای واقعی با فیلمهای سرگرم کننده رزمی نیستند همه جای دنیا پیدا می شن.

مازیار عبداللهی نیا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.